Üstün İş Turbo

1990'dan Beri Türkiye'nin En Güvenilir Turbocusu

0 555 960 79 12

Turbo Revizyonu :

Revizyonlu turbo nedir :
Çıkma turbo herhangi bir sebeble 2. ele düşmüş turbo anlamındadır. Revizyonlu turbo ise çıkma turbo üzerinde özel işlemler yapılarak sıfırlanması , rektifiye ve revizyon işlemine tabii olmuş halidir. Turboların hareketli çalışan aksamı , içinde bir mile bağlı olarak dönen 2 türbindir. Bu kısım içindeki dönen mil kartiş ve turbo göbeği türbin ve kanatcıklar çeşitli sebeblerle hasar görürler.
Turbo kartiş göbek ve yüzükler çalışmaz yada doğru çalışmaz duruma gelebilir.ses cıkaran yada hiç çalışmayan yada geç çalışan ,yeterli hava basıncı vermeyen turbolar bozuk olarak tanımlanırlar.
 
Revizyonlu Turbo :
Turbo kanatlarını ve turbo yüzüklerini içinde bulunduran kısmın. yenilenmiş, yenilenme bozuk parçaların sıfır yedeklerle değiştirilmiş.çalışan parcaların temizlik bakım ve performanslarının ölçülerek yenilenmiş, mil ve kartışın balans kontrolünün yapılmış.sonucu iç ve dış temizliği yapılmış yenilenmiş turbolara revizyonlu turbo denir.1. Turbo emme salyangozu üzerinde bulunan etiket komple, seri ve tip bilgilerini kaydedilir.
2.Türbin ve kompresör pervane kanatlarında çatlak, kırık ve bükülme olup olmadıkları kontrol edilir. Kanatlardaki eğiklik, bükülmeler varsa düzeltilmez. Böyle hallerde pervane veya turbo yeni bir yedek parça ile yenilenir..
3. Kompresör Ve Türbin( türbün ) Salyangozları Hava giris ve çıkıs boğazları, ve türbin gaz giris ve çıkıs portları hasar yönünden gaz kaçırmaması için iyice kontrol
edilir. .
4. yatak boşlukları türbin ve pervanenelerin basınç altında salyangoza dokunup dokunmadıkları kontrol edilir. böyleyse yatak ve yüksükler mutlaka yenilenir.
5. Yağ giris, su giris boğazları ile bunların çıkıs portlarını sızdırmazlık yönünden kontrol edilir..
6. Adaptör, flanşlarda hasar olmamalıdır. Gövde flans yüzeylerini civata deliklerinde hasar olmadığından emin olunur. Buralardaki kusur sıvının (su, yağ) sızmasına neden olurki bu kusur elimine edilir.flanşlar yenilenir.
7. Salyangoz kumlanarak dış etkenlerin oksidasyon ve kirletme etkisi yok edilir.
8. Revizyonu yapılmış turbolar, test için elektronik cihazlarda 250000 devire kadar çalışma testi yapılır.
Bu testi geçebilen turbolar . REVİZYONLU TURBO olarak satışa sunulur.
 
Üstün iş Revizyonlu turbolarının performansı sıfır turbolarla yarışacak durumdadır